GİRİŞİMCİ / MÜŞTERİ DETSEK : 0850 532 55 15

İade işlemi nasıl yapılır?

Anka'dan satın aldığınız tüm ürünleri teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü size ulaştığı şekilde faturası ile birlikte herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine ANKA DOĞRUDAN SATIŞ iadesidir diye belirterek karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli kontroller yapılarak 7 gün içerisinde iadeniz ile ilgili işlemler tamamlanacaktır.

İade Koşulları:

Aşağıdaki mesafeli satış sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamamaktadır:

  • a)Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcıveya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  • b)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • c)Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • ç)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • d)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • e)Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  • f)Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibisüreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • g)Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
  • ğ)Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
  • h)Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürünlerin kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilmesi durumunda iade kabul edilmeyebilir ve ürününüz geri gönderilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş,bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar [gaz, elektrik, mikrodalga], set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır. Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir.

Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi birhasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde www.ankadogrudansatis.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargogörevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.